Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BiRECiK GENEL > NOSTALJi (ESKiDEN BiRECiK)
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Birecik ile Beşiktaş ilçeleri Kardeşmiş
  YARDiM YARDiM  Forumu Ara   Olaylar   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Birecik ile Beşiktaş ilçeleri Kardeşmiş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
edis2209 Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı edis2209 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Birecik ile Beşiktaş ilçeleri Kardeşmiş
    Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2010 Saat 18:39
Birecik & Beşiktaş

Bir gazete arşivinde  tesadüfen rastladığım ve bundan 18 yıl önce (18 Nisan 1992, Shf. 17) fotoğraflı olarak yayınlanan haber'de ; Birecik ile Beşiktaş ilçelerinin Belediye Başkanları "Kültür ve çevre alanlarında işbirliği" adı altında birbirlerini "Kardeş Şehir" ilan etmişler.
Beşiktaş Belediye Başkanı  Ayfer Altay, Birecik Belediye Başkanı ise Sevgili Rıfat Ayalp'miş. Umarım arşivler karıştırıldığında bununla ilgili daha detaylı bilgiler ortaya çıkar.. :))) Malum, "Kardeş, kardeşe her zaman lazımdır" :)))
Saygılarımla, sevgiyle kalın. 
KEŞKE ÇOCUK KALSAYDIM DA, DİZİMDEKİ YARAYI EN BÜYÜK ACI SANSAYDIM
Yukarı Don
nakşi mehmet Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nakşi mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2010 Saat 18:52
edip bey doğru haber okumuşunuz hatta şu an meydan kapısı diye adlandırdığımız heykelin olduğu meydan BEŞİKTAŞ meydanı adını vermişlerdi tabi deyiştirelmediyse çünkü bu aralar birecikte cadde ve sokak isimleri deyiştirilmeye başladı DA....
nakşi mehmet
Yukarı Don
yusufsözmen Açılır Kutu Gör
VİP
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yusufsözmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2010 Saat 10:33
birecik ile beşiktaşın kardeşliğini bende hatırlıyorum hatta birecikte şu anda heykel tabir edilen yerin isminin beşiktaş meydanı olduğunu anımsıyorum
İNSANIN KAZANDIĞI PARADAN DEĞİL PARANIN KAZANDIĞI İNSANDAN KORKULUR
Yukarı Don
SADONIZM Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SADONIZM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2010 Saat 12:24
     O dönemler Beşiktaş Belediye Meclisi'nde bulunan Birecik'li bir hemşerimizin(Adını anımsamıyorum) girişimleri ile bu olay gerçekleşmişti..
Prof.Dr. Sadettin GÜRSÖZ

Harran Ün.Ziraat Fak. Öğr.Üyesi

0414 318 3702

0542 275 0181

0536 980 0206

Yukarı Don
Halil BİLMEZ Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ

Forumun Birecik Tarihi Öğretmeni

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halil BİLMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2010 Saat 17:47

Edipciğim, eline sağlık. Ben de bunu duymuştum ama ayrıntılarıı bilmiyoruz.
  Kardeşlik devam ediyor mu acaba?
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2010 Saat 00:07
Eski Birecik kaymakamı Nihat Nalbant o dönem Beşiktaş kaymakamı idi. Onun katkılarıyla bu kardeşlik ilan edilmişti. Her iki belediyenin aynı partiden olması da tabi önemli bir etkendi. Şu anda bu ilişki devam etmiyor bildiğim kadarıyla.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
müslüm aykılıç Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müslüm aykılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2010 Saat 11:48

Birecik ve Beşiktaş ilçelerinin kardeş ilan edildiği yıl Birecik'ten bir gurup öğrenci Beşiktaş belediyesinin misafiri olarak İstanbul'a gelip birkaçgün kalmışlardı .  
Yukarı Don
ŞENÇİÇEK Açılır Kutu Gör
VİP
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ŞENÇİÇEK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2010 Saat 17:26
sanırım siyasetle  yapılan bir kardeşlik  verilen isimler   siyasetle yapılan değişiklik geldiği gibi gidiyor tabi
Yukarı Don
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Paylaşım   

Forum Atla Forum izinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.03
Copyright ©2001-2019 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 5,297 Saniyede Yüklendi.