Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BiRECiK GENEL > BiRECiK'TEN HABERLER > BiRECiKLE iLGiLi HABER-DUYURULAR
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Böyle Bir Şey Var mı?(TV8) N.Sesigüzel-F.Pınarbaşı
  YARDiM YARDiM  Forumu Ara   Olaylar   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Böyle Bir Şey Var mı?(TV8) N.Sesigüzel-F.Pınarbaşı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Böyle Bir Şey Var mı?(TV8) N.Sesigüzel-F.Pınarbaşı
    Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2012 Saat 16:20

Kara Mezreli ve  Halfetili (kendi ifadesiyle) sanatçı Nuri Sezigüzel ile Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'nın stüdyoda, Birecik Dernek Başkanı Servet Güneş ve eski Belediye Başkanı Kadir Yüksel'in de telefonla katıldığı, TV8 de yayınlanan "Böyle Birşey Var mı" adlı proğramı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Nuri Sesigüzel hem "Birecikli değilim" deyip, hem de Sözmen ailesi ve Ali Karaata aleyhine çok talihsiz beyanlarda bulunmuştur.  Birecik için yaptığı büyük hizmetleri hepimizin bildiği ve şu anda maalesef ciddi bir hastalıkla mücadele eden Ali Karaata'ya "kaçakçı", Sözmen ailesi için ise "Fransızlara yataklık yaptılar" diyen Sesigüzel bu sözleri nedeniyle tüm Birecik halkından özür dilemelidir.

Uzun yıllar sonra adının Birecik'te cadde ve okullara verilmesi gibi bir taleple ortaya çıkan N.Sesigüzel'in bu saatten sonra herhangi bir caddeye ya da okula adının verilmesine şahsen karşıyım.

Her yerde ve her ortamda Birecikli olmadığını söyleyen, Birecik gecelerine davetiye götürdüğümüz halde katılmayan, abisinin taziyesini bile Birecik Derneği yerine Viranşehir Derneğinde yapan Sayın Nuri Sesigüzel'in Birecikle hâla neden uğraştığını merak etmekteyim.

Lütfen aşağıdaki linke tıklayıp sonuna kadar izleyin.
1.Bölüm
2. ve 3.Bölüm
Burdaki bölümde reklam arasından sonra da yayın devam ediyor.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
şükran Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ BACEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ BACEY</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı şükran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2012 Saat 16:33
Hakikaten çok talihsiz bir durumdu. Mümkünse isminin caddelerden kaldırılması için belediye meclisinden karar çıkartılsın. Bu kadar yıldan sonra inkara gitmek yılların sanatçısına hiç mi hiç yakışmadı.
Birecikli olsa nolur olmasa nolur ...Zaten bu saatten sonra ''Birecikliyim'' dese de kim kabul eder.. Böylelerini halk kabul etmediği gibi toprakta kabul etmez.
Biz küçük ve şirin kıyı şehrimizle gurur duyuyoruz. 
Ayrıca, Sayın Belediye Başkanımıza da kentimizi bu kadar güzel temsil ettiği ve gereken cevapları belgelerle verdiği için teşekkür ediyorum.  
ŞÜKRAN YÜCEL
Yukarı Don
SADONIZM Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SADONIZM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2012 Saat 20:52
Büyük bir şaşkınlıkla ve üzüntüyle izledim ama yanılmadım.Nuri SESİGÜZEL kendine yakıştığı gibi sanatçı duyarlılığı(!) ile konuşmuş.Ben çocukluğumdan beri Nuri beyin Birecik ile ilgili olumsuz deyişleri ile büyüdüm.Biz ona hep sahip çıktık ama o değerini bilmedi.Yolu açık olsun..
Prof.Dr. Sadettin GÜRSÖZ

Harran Ün.Ziraat Fak. Öğr.Üyesi

0414 318 3702

0542 275 0181

0536 980 0206

Yukarı Don
sadrettin Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sadrettin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2012 Saat 21:45
hos görüyle karsilamak bence en güzeldir,nuri sesigüzel uzun müdettir birecikten uzak ,yurdundan irak olan gönüldende iraktir.metanetle karsilamak ortaliyi sulandirmamak lazim diye düsünüyorum.onunda babasi dayilari amcalari kara mezreli orayi inkarmi etseydi, ortaligi velveleye vermeye gerek yok diye düsünüyorum.selamlar.
Yukarı Don
chef63 Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı chef63 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2012 Saat 21:54
Nuri Sesigüzel'in söylediği gibi festivallere katılmanın dışında Birecik için yapmış olduğu hayırlı bir hizmeti olmuş mudur? Bırakın cadde ve sokalara adının verilmesini, maddi katkısının olduğu bir bina, okul,çeşme vs. var mıdır?

''Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim.''
Yukarı Don
yusufsözmen Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yusufsözmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 09:16
Orjinalini yazan: chef63 chef63 Yazdı:

Nuri Sesigüzel'in söylediği gibi festivallere katılmanın dışında Birecik için yapmış olduğu hayırlı bir hizmeti olmuş mudur? Bırakın cadde ve sokalara adının verilmesini, maddi katkısının olduğu bir bina, okul,çeşme vs. var mıdır?
Hocam aynen sözlerine imzamı atarım çok memleketini sevensin madem memlekete bir taş parçası adını veya anne-babanın adını yaşatacak bir eser bırak memlekete bir faydan dokunsun boş tartışmalarla canlı yayınları meşgul etme.
SÖZMENLERİN-MİRKELAMLARIN GEÇMİŞİNİ NEREDEN GELDİĞİNİ MEMLEKETE NE KADAR FAYDALARI NE KADAR ZARARLARI OLDUĞUNU CÜMLE ALEM BİLİYOR.
SENİNDE NEREDEN GELDİĞİNİ AİLENİ NERELİ OLDUĞUNU CÜMLE ALEM BİLİYOR.
AMA VATAN HAİNLİĞİ İLE SUÇLAMASINA TAHAMMÜL EDEMİYORUM. YAZIKLAR OLSUN DİYORUM KALIBININ ADAMI DEĞİLMİŞ BENDE KENDİSİNİ ADAM SANMIŞTIM.

İNSANIN KAZANDIĞI PARADAN DEĞİL PARANIN KAZANDIĞI İNSANDAN KORKULUR
Yukarı Don
BAKERO Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BAKERO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 10:55
 Eserleriyle kendilerini hatırlatamayan insanlar,acizlikleriyle yok olmaya mahkumdurlar.
Yukarı Don
mahmutsozmen Açılır Kutu Gör
AKEY
<font color=0000ff><b>AKEY</b></font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mahmutsozmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 12:02

Halil abi musadenizle yazinizi forma tasidim.Guzel bir cevap,zaten en buyuk sorunumuz bilip bilmeden konusmak.Varsa bir delili getirir

Asagida Halil SOZMEN abimin yazisini bilginize sunuyorum.

"Neredeyse bir asır geçmiş bir meselenin tarihçi kimliği olmayan kişilerce dile getirilmesinin altında açıkça görüldüğü üzere basit çıkar hesapları vardır. Kimsenin savunmasına da kimsenin ihtiyacı yoktur. Sözü söyleyenin vasfı ciddiye alınabilmenin ilk koşuludur. Meraklısı Halil Sıtkı Sözmen in mezartaşının fotoğrafını delil olarak gösterir, herkesin burnu nun dibinde Mülazım evvel rahmetli dedem HAlil Sıtkı nın istiklal madalyası pırıl pırıl parlamaktadır; batı cephesinde şarapnel parçalarıyla ayak parmaklarını kaybetmiştir . Tevfik Hoca'da (yerel kuvvayi milliyeci kimliği ile) istiklal madalyası ile taltif edilmiştir. Bunlar övünülecek şeylerse delilleriyle ortadadır , Şehr-i Berecik'te o dönemde askerlik çağında olup ta kaç kişi savaşa katılmış kaçı askerden bedelli bedelsiz kaçmış , kaç kişinin istiklal madalyası var, bilen koç gibi çıkıp söylemelidir. Memlekette kimler ermeni kanının üstüne mal sahibi olmuştur onlar da bilinmelidir."

Ayrica yanilmiyorsam forumda yayinlanmis olan Birecik'in kurtulusu ile ilgili tarihi yazida kimlerin ne fedakalirklar  gosterdigini  neler pahasina memleketimize hizmet ettikleri ortadadir.

Yusuf kardesime cani gonulden katiliyorum.Yersiz ve yakisiksiz bir konusma yapmis,sanatci oldugunu idda ediyorsa her hangi bir yere cemiyet e sehre kisiye ne katki yapmis kalkip bilmeden sahsiyetine yakismadan konusmanin birakin bir sehri bir insani boyle itham etmeye kimsenin bir hakki olamaz.

Tum Dostlara Selam.
Yukarı Don
mahmutsozmen Açılır Kutu Gör
AKEY
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mahmutsozmen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 12:07
Muslum bey sehrim ve ailem adima su kendi bilmeden atip duran adam icin soyledikleriniz icin tesekkur ederim.
Tum Dostlara Selam.
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 17:21
Orjinalini yazan: sadrettin sadrettin Yazdı:

hos görüyle karsilamak bence en güzeldir,nuri sesigüzel uzun müdettir birecikten uzak ,yurdundan irak olan gönüldende iraktir.metanetle karsilamak ortaliyi sulandirmamak lazim diye düsünüyorum.onunda babasi dayilari amcalari kara mezreli orayi inkarmi etseydi, ortaligi velveleye vermeye gerek yok diye düsünüyorum.selamlar.

Sevgili dostum kimsenin ortalığı bulandırdığı,sulandırdığı  velveleye verdiği yok. Biraz ağır olmuş bu yorumun. Yayının tamamını izlemeni tavsiye ederim. Ben sadece olanı yazdım. Sayın Nuri Sesigüzel biraz diline hakim olsaydı bunları yazmazdık.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
MECİT BABAOĞLU Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MECİT BABAOĞLU Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2012 Saat 21:36
   Bugüne kadar hep söylenenleri acaba diyordum. Sadrettin Yıkmaz Bey'in söyledikleri hariç, yazılanlara aynen katılıyorum. Sadettin Gürsöz hocamız noktayı bence güzel koymuş. ''Yolu açık olsun''
" Size ne yapacağınızı söyleyebilirler, ama ne düşüneceğinizi asla!. SOCRATES

Yukarı Don
m.aydınuyumaz Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı m.aydınuyumaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2012 Saat 10:46
çok çok talihsis bir açıklama birecikte biraz olsun sevgisi ve sayğısı varsa oda güme giti başta başkanımızayaptığı açıklamaları için teşekürlerimi sunarım sonra forum başkanımızada teşekürlerimi sunarım bire kardeşim sen bir isim uğruna şu güzelim şirin bireciğimizi ne için böyle karalamaya gitin anlamış değilim hele sözmen ailesin milkalam ailesine vede benim kalfam terzi enver ustamın oğlu aliye nasıl iftira atarsın haydı deyelim doğru böyle şeyler söylenirmi yüc allahımızın dediği gibi yapılan her iş senden allahın arasında kalacak şimdi senin yaptığının ne anlamı kaldı birde ben geleceğim benim adımı benim beğendiğim semte vereceksin diyorsun acaba merak ediyorum ne yüzle geleceksin bireciğe
Mehmet Aydın Uyumaz
Yukarı Don
hekim Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hekim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2012 Saat 13:28

Kim ne derse desin biz Sözmen ailesi Birecikli doğduk Birecikli öleceğiz, kendi adıma en büyük kazancım bu kültürü taşımam ve yaşamamdır; her etnisite ve inançtan gelmiş geçmiş dörtgöz suyu içmiş herkesi yakın  akrabam sayarım ,Mahmut Kardeşimin de alıntıladığı gibi gerçeklerin bir kısmı öte yüzde yatmaktadır. Sevgili Müslüm Erçetin'in duyarlılığı için de ayrıca kendisine teşekkür ederim.  

Nehrin yeşil yelesine tutunup maviliğe
Kara sıvaşık noktaların atlayıp üstünden
Süzülüp yıldızla sarışarak bir
Hanegin belini kırmak varya uluğunu dinlemektense.

ÖZGÜR OLMADIKLARININ FARKINDA OLMAYANLARIN, KÖLELİĞİ DAHA DERİNDİR
Yukarı Don
KADİR KENDİRCİ Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KADİR KENDİRCİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2012 Saat 16:58
SAYGIDEĞER fORUM İZLEYEN ARKADAŞLARIM,
BURAYA KADAR BİRECİK BELEDİYE BAŞKANI AV.M.FARUK PINARBAŞI İLE HALK TÜRKÜLERİ SANATÇISI NURİ SESİGÜZEL ARASINDA TV8 KANALINDA YAYIMLANAN HABERİN SON KISMINI İZLEME OLANAĞI BULDUM. DAHA SONRA İSE BİRECİK FORUMDA YAZILANLARI OKUDUM. TEK KELİME İLE GEREKSİZ BİR KONUŞMA OLMUŞ. ÖNCE NURİ SESİGÜZEL'İN MEZRE, HALFETİLİ OLMASI BANA GÖRE YANLIŞTIR. ÇOĞU YAŞLILARIMIZ BİLİR. ESKİDEN HALFETİ BİRECİK'E BAĞLI BİR NAHİYE İDİ. MEZRE İSE BİRECİK İLÇEMİZİN BİR KÖYÜ İDİ. NURİ SESİGÜZEL BİLDİĞİNİZ GİBİ URFALI BİR SANATÇI OLARAK ANILIR. AMMA BİZLER ÖNCELİKLE BİRECİKLİ OLMAKTAN ONUR DUYULAN İNSANLARIZ.
BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ŞEHRİNİ VE ŞEHRİNİN İNSANLARINA SAHİPLENMESİNİ TAKDİR EDİYORUM. NURİ SESİGÜZEL İSE SANIRIM ÖNCELİKLE BİRECİKLİ OLDUĞUNU SÖYLEMESİ GEREKİRDİ. DİLERİM BUNDAN SONRA BÖYLE TATSIZ SÖYLEŞİLER OLMAZ. SANIRIM İZLEYENLER GEREKEN KANAATA VARMIŞLARDIR. DİLERİM BUNDAN SONRA BÖYLE GEREKSİZ TARTIŞMALAR OLMAZ.
SAYIN BİRECİK FORUM ÜYELERİMİZ, BUNDAN SONRA DİLERİM TELEVİZYONLARDA VE BASINDA " BİRECİK'İ DAHA NASIL İYİ YÖNLERİ İLE TANITABİLİRİZ . BIRECİK İLÇEMİZE DAHA NASIL KATKI SAĞLAYABİLİRİZ" GİBİ KONULARI TARTIŞIRIZ.
BANA GÖRE BİRECİKLİ OLMAK BÜYÜK BİR ONURDUR. İYİKİ ECDADIM VE BEN BİRECİKLİYİZ....  
A.Kadir Kendirci
Yukarı Don
salihugur Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı salihugur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2012 Saat 17:08
Değerli Birecik' li Hemşehrilerim,

TV 8' de yayınlanan Sayın Nuri SESİGÜZEL ve Birecik Belediye Başkanı Avukat Faruk PINARBAŞI' nın katıldığı proğramı üzülerek izledim. Belediye Başkanımız BİRECİK LİSESİ konusunda yanlış bilgilere sahip. Sitemizde " BİRECİK LİSESİ İLK MEZUNLARININ " sene - i devriyelerini kutlamak için toplanmaları vesilesiyle bir yazı yazmış, Lise' nin yapım hikayesinden uzun uzun söz etmiştim. Babam merhum Göz Doktoru Mustafa TANRIVERDİ 1963 yılında " BİRECİK LİSESİ TESİS VE İKMAL DERNEĞİ " ni kurmuş, Başkanlığını yapmış, birçok mücadeleler vermiş, şer güçler Lisenin yapılmasını engellemeye çalışmış fakat hiçbir şey kendisini yıldırmamış ve o zamanki Başbakan Sayın Süleyman DEMİREL' e bizzat çıkarak Lisenin açılmasını sağlamıştır. Dernek olarak vatandaşlardan yardım sağlanmış, teşvik için her 5.000.- T.L. ( beşbin lira ) verenin adını bir dershaneye vermiştir. Nuri SESİGÜZEL' in Birecik' te konser vermesini sağlamış, bu konser gelirinin sonucunda da   dershanenin birine Nuri SESİGÜZEL' in adını vermiştir. Babam yaptığı iyiliği gizli gizli yapar, kesinlikle söylemez, bizler aile efradı olarak çok sonra başkalarından tesadüfen duyardık. Lise yaptırma kendi düşüncesi ve çabası sonucu olduğu gibi cebinden 25.000.-T.L. ( Yirmibeşbin lira ) verdiğini ölümünden sonra öğrendik, kendi adını bir dershaneneye bile vermemiştir. Dikkat ettim; ne Nuri SESİGÜZEL' in konuşmalarında ve ne de her iki Belediye Başkanının konuşmalarında Babamın adı geçmediği gibi Lisenin yapılmasını 1974 olarak söylemektedirler ve gerçeği bilmeyen halkımız ve dinleyenler de bu söylenenleri doğru kabul edecekler. Hukukçu olan bir Belediye Başkanının doğru belge ve bilgiye ulaşması ve bunlara istinaden konuşması gerekir. Babamın Lise yaptırma teşebbüsünün 49 yıllık bir mazisi vardır. 38 senelik değil.
Lise ile ilgili bilgiler ağabeyim Dr. Abdulkadir Mete TANRIVERDİ ile birlikte yazdığımız " Örnek Hekimlerden Dr. Mustafa TANRIVERDİ " isimli kitapta da mevcuttur.
Birecik' imize siyasilerden çok daha fazla emeği geçmiş Babam, Ağabeyim Dr. Abdulkadir M. TANRIVERDİ gibi isimsiz birçok kahramanlar mevcuttur. İsimleri ne hastahaneye, ne Liseye ve ne de bir caddeye verilmiş değildir. Daha önceleri de bu konuda Sitemize yeri geldiğinde yazmıştım. Demek ki Sayın Belediye Başkanı Sitemizdeki bu gibi önemli konuları okumamış.
Nuri SESİGÜZEL' in adının Liseye verilmesi talebini de çok yadırgadım. Eğer adını bir okula verdirmek istiyorsa okulun tüm masraflarını cebinden karşılar ve kendi adını verir.
İstanbul Universitesi İstanbul Tıp Fakültesinde 1960' lı yılların başında öğrenci iken Ali KARAATA ve Nuri SESİGÜZEL İstiklal Caddesinde FİTAŞ ve Dünya Sinemalarının olduğu Binanın girişinde ortaklık küçük bir gömlekçi dükkanı açtılar ve hayırlı olsuna sınıf arkadaşım ve akrabam Elektrik Mühendisi Önder SENYÜCEL ile birlikte gitmiş sohbet etmiştik. Şimdi Fitaş ve Dünya Sinemaları yerinde duruyor mu ? bilemem.
Fıstık ağaçları herkesin malumu olduğu üzre Kayın pederinden belki bin belki de daha fazla senedir Birecik ve civarında mevcuttur. Kayın pederinin yaptığı benim gibi 60 yaşını geçenler bilir, Birecik' ten arap dağına giderken mevcut tarlasını fıstıklığa çevirmek olmuştur, bunun bile reklamı Tv 8' de yapılmaktadır ve bundan da birşey anlamış değilim.
Selam ve saygılarımla
Dr. Salih Uğur TANRIVERDİ
Göz Hastalıkları Mütehassısı
Yukarı Don
oğuzali Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oğuzali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2012 Saat 19:20
               BÖYLE OLMAMALIYDI

1960 lı yıllardan beri saygı ve sevgiyle andığımız Nuri Sesigüzel kardeşimiz keşke bu polemigi başlatmasaydı,konuyu Başkanımız  Faruk pınarbaşı'ndanda dinledim  Tv dende izledim,halen saygılı kalmak istiyorum ama Sözmen ailesi ve Ali Karaata için söyledigi olumsuz sözleri kendi aileme yapılmış hakaret kabul ediyorum,çünkü Birecik'in yerlisi her aileyi kendimden bir parça sayıyorum..

Sayın Nuri Sesigüzel'in Birecikte yapılan her yeni okul hastane Vs . şeylerle ilgilenildigini,hatta katkı yatığını hep duyarız ,ama şimdiye kadar kimseden bir rakam işitmiş degilim....

Keşke  bu konu açılmasa ,magazin basınına konu olmamış,paparazzilere görüntü vermemiş ,Arap Derviş'in çocuklarının dayısı Nuri Sesigüzel kardeşimiz zihnimizde eskisi gibi kalsa idi.....diyorum...inşallah yaptığını geri toparlar..

Salih Uğur kardeşim (Birecigin dar sokaklarında elinde çantasıyla hızlı hızlı yürüyerek hastalara koşturan tanıdıktan,yoksuldan para almayan) babanız ,siz ve kardeşleriniz önünde ceket dügmeleyecegimiz memleket sever bir ailesiniz ,sizleri tanıyan herkesin aynı görüşte olduğunu düşünüyorum,niye kızdığınızı kime kızdığınızı tam anlayamadım...benim izanım  biraz kıt olabilir ama sizin alenize saygım degişmeyecek..selamlar..
Bir başkadır benim memleketim...
Yukarı Don
Mehmet Özkınacı Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Genç Moderatör

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mehmet Özkınacı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2012 Saat 11:19
    Nuri SESİGÜZEL'in yapmış olduğu yorumlara hiç şaşırmadım. Çünkü gittiği her televizyon kanalında ben birecikli değilim halfetiliyim, benim babam çiftlik ağasıydı gibi yorumlarda bulunuyor. Yani hep özünü inkar ediyor. Özünü inkar eden bir insanı ne kimse sayar, ne de sever.  Nuri SESİGÜZEL bununla da kalmayıp koskaca birecik lisesine kendisinin adının verilmesini istiyor. O lisede bir çok büyüğümüz okumuş. Kimler gelmiş kimler geçmiş. Herkesin o okulda anıları, maceraları var. Bir çok büyüğümüzün, öğretmenlerimizin emeği var. Kendisi birecik lisesine para yardımında bulunmuştur o ayrı bir konu. Bizim aslında burada söylemeye çalıştığımız konu, yıllardır birecik lisesi olarak bilinen bir okul şimdi mi aklına gelmiş. Sene (1974-2012)  ne kadar uzun bir zaman. Zamanında niye itiraz etmemiş bu duruma. Zaten bir sınıfa kendisinin adını vermişler. Daha ne bekliyor anlayamadım gitti. Hadi herşeyi bir tarafa bırakalım kendisi her gittiği yerde, her bulunduğu ortamda ben birecikli değilim diyor, hemde birecik'teki okullara, caddelere ismini istiyor. Bu nasıl bir iştir. 

İkinci tartışılan konuda bir caddeye kendisinin ismini vermişler. Daha sonra Belediyemiz bir yenilik içerisine girerek Şahsın ismini O caddeden alıp bir başka yere vermiş. Yani İsmini kaldırmamışlar. Sadece yenilik yapmışlar. Bu tür konuşmalar çok yanlış. Kendisine ne bu konu hakkında, ne de okul konusunda konuşmak düşmez. Ayrıca birecik sevdalısı Ali KARAATA gibi değerli bir büyüğümüze sarf ettiği sözler çok talihsiz ve üzücüydü. Kendisinin Başta Ali KARAATA olmak üzere tüm Birecikliler'den özür dilemesi gerekir. Ayrıca bu konuyu da fazla uzatmaması gerekir. Son olarak bende diyorum ki, yolu açık olsun. 

Bu tür televizyon kanallarında Birecik'i nasıl tanıtabiliriz, Birecik için daha ne gibi yenilikler yapabiliriz gibi konuları tartışmalıyız. İlçemizin örf ve adetlerini, gelenek ve göreneklerini vb. gibi özelliklerini tanıtmalıyız. Birecik için en doğru olanı da budur. Saygı ve Sevgilerimle...

YER SİYAH GÖK BEYAZ ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ !!!

Yukarı Don
hasan kanpalta Açılır Kutu Gör
AKEY

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hasan kanpalta Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2012 Saat 13:47
hiç yakışmadı.gerek belediye başkanının yaptığı gerekse nuri dayının sözleri hiç yakışmadı.biz birecikte  hemşerimiz bildiğimiz nuri sesigüzelin bu sene halfetide fıstık festivalindeki konuşmasınıda dinledik.kendisi halfetilidir.eskiden nenelerin bağ komşusuymuş.bu cok önemli değil .ama ben 30 lira verdim demesi ona hiç yakışmadı.verdiğini reklam yapmak ondan medet ummak verdiğin yardımıda boşa götürür.hayır yapanlar bilir sağ elin verdiğini sol el görmeyecek derler. ne oldu şimdi.nuri sesigüzel birecikdeki tüm saygı ve hürmetini eksiltmiştir.yiğitse birecik orda buyursun gitsin baklaımkaç kişi hürmet saygı eder.
başkanımızada yakışmayan nokta şu ne gerek var cadde adı ile uğraşmaya.birecikde ekonomi ve sanat kültür ne halde.esnaf ne halde.imar durumu ne.küçük çarşı bitti.dükkanlar kapalı.eski buğday hali ne halde ona baksana.birecikde yukarı carşıda kaçak benzin yapılıyor orda patlama olsa yangın cıksa ne olur insanlar ölse hesabını nasıl verecek .bunlar neden böle diye yapması gerekenler varken.ne gerek var cadde ismleri ile uğraşmak.
türkiyede kentsel dönüşüm varken tekke cami ve cewresi hakında bir düzenleme temizleme imar konusu varken bunlara uğraşmamak ve modern cağdaş şehir olamk yolunda adım atılşması gerekirken ne kadar doğru bu konularlan cadde ismi ile uğraşmak
ikincisi neden kayınpederinizin adını siz koyuyorsunuz neden başka beldiye başkanları koymadı.etikmi bu dawranış .saygılarımızla

Yukarı Don
salihugur Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı salihugur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2012 Saat 12:10
Sayın Ali AYATA,

Öncelikle konuya olan duyarlılığınız ve Efrad - ı Ailem için düşüncelerinize teşekkür ederim.

Tv 8' de yayınlanan röportajda ;
Nuri SESİGÜZEL' in Birecik Lisesini neredeyse kendisinin yaptırdığı gibi bir düşünceye sahip olmasını,
Belediye Reisinin de konuyu tam araştırmadan ve sağlıklı belgelere sahip olmadan Lise ile ilgili fikir beyan etmesini anlamış değilim.
Gerçekleri bilenlerin görevi yanlışları düzeltmektir. Zira halkımız söylenenlerin çoğuna araştırmadan inanır.
Ben bu konuyu 03 HAZİRAN 2010 günü Sitemizde " BİRECİK LİSESİ MEZUNLARI SIRA GECESİNDE BULUŞTU " başlıklı haber üzerine detaylı bir şekilde yazmıştım. Benim kayıtlarımda mevcut, arzu edilirse tekrar bu sütunlarda yazar herkesin, bilhassa Birecik Lisesi Mezunu Gençlerin gerçekleri öğrenmesini bir kez daha sağlamış olurum.
Selam ve saygılarımla

Dr. TANRIVERDİ
Yukarı Don
özger Açılır Kutu Gör
BACEY
<font color=0000ff><b>BACEY</b></font>

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı özger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2012 Saat 01:47
Orjinalini yazan: salihugur salihugur Yazdı:

Değerli Birecik' li Hemşehrilerim,

TV 8' de yayınlanan Sayın Nuri SESİGÜZEL ve Birecik Belediye Başkanı Avukat Faruk PINARBAŞI' nın katıldığı proğramı üzülerek izledim. Belediye Başkanımız BİRECİK LİSESİ konusunda yanlış bilgilere sahip. Sitemizde " BİRECİK LİSESİ İLK MEZUNLARININ " sene - i devriyelerini kutlamak için toplanmaları vesilesiyle bir yazı yazmış, Lise' nin yapım hikayesinden uzun uzun söz etmiştim. Babam merhum Göz Doktoru Mustafa TANRIVERDİ 1963 yılında " BİRECİK LİSESİ TESİS VE İKMAL DERNEĞİ " ni kurmuş, Başkanlığını yapmış, birçok mücadeleler vermiş, şer güçler Lisenin yapılmasını engellemeye çalışmış fakat hiçbir şey kendisini yıldırmamış ve o zamanki Başbakan Sayın Süleyman DEMİREL' e bizzat çıkarak Lisenin açılmasını sağlamıştır. Dernek olarak vatandaşlardan yardım sağlanmış, teşvik için her 5.000.- T.L. ( beşbin lira ) verenin adını bir dershaneye vermiştir. Nuri SESİGÜZEL' in Birecik' te konser vermesini sağlamış, bu konser gelirinin sonucunda da   dershanenin birine Nuri SESİGÜZEL' in adını vermiştir. Babam yaptığı iyiliği gizli gizli yapar, kesinlikle söylemez, bizler aile efradı olarak çok sonra başkalarından tesadüfen duyardık. Lise yaptırma kendi düşüncesi ve çabası sonucu olduğu gibi cebinden 25.000.-T.L. ( Yirmibeşbin lira ) verdiğini ölümünden sonra öğrendik, kendi adını bir dershaneneye bile vermemiştir. Dikkat ettim; ne Nuri SESİGÜZEL' in konuşmalarında ve ne de her iki Belediye Başkanının konuşmalarında Babamın adı geçmediği gibi Lisenin yapılmasını 1974 olarak söylemektedirler ve gerçeği bilmeyen halkımız ve dinleyenler de bu söylenenleri doğru kabul edecekler. Hukukçu olan bir Belediye Başkanının doğru belge ve bilgiye ulaşması ve bunlara istinaden konuşması gerekir. Babamın Lise yaptırma teşebbüsünün 49 yıllık bir mazisi vardır. 38 senelik değil.
Lise ile ilgili bilgiler ağabeyim Dr. Abdulkadir Mete TANRIVERDİ ile birlikte yazdığımız " Örnek Hekimlerden Dr. Mustafa TANRIVERDİ " isimli kitapta da mevcuttur.
Birecik' imize siyasilerden çok daha fazla emeği geçmiş Babam, Ağabeyim Dr. Abdulkadir M. TANRIVERDİ gibi isimsiz birçok kahramanlar mevcuttur. İsimleri ne hastahaneye, ne Liseye ve ne de bir caddeye verilmiş değildir. Daha önceleri de bu konuda Sitemize yeri geldiğinde yazmıştım. Demek ki Sayın Belediye Başkanı Sitemizdeki bu gibi önemli konuları okumamış.
Nuri SESİGÜZEL' in adının Liseye verilmesi talebini de çok yadırgadım. Eğer adını bir okula verdirmek istiyorsa okulun tüm masraflarını cebinden karşılar ve kendi adını verir.
İstanbul Universitesi İstanbul Tıp Fakültesinde 1960' lı yılların başında öğrenci iken Ali KARAATA ve Nuri SESİGÜZEL İstiklal Caddesinde FİTAŞ ve Dünya Sinemalarının olduğu Binanın girişinde ortaklık küçük bir gömlekçi dükkanı açtılar ve hayırlı olsuna sınıf arkadaşım ve akrabam Elektrik Mühendisi Önder SENYÜCEL ile birlikte gitmiş sohbet etmiştik. Şimdi Fitaş ve Dünya Sinemaları yerinde duruyor mu ? bilemem.
Fıstık ağaçları herkesin malumu olduğu üzre Kayın pederinden belki bin belki de daha fazla senedir Birecik ve civarında mevcuttur. Kayın pederinin yaptığı benim gibi 60 yaşını geçenler bilir, Birecik' ten arap dağına giderken mevcut tarlasını fıstıklığa çevirmek olmuştur, bunun bile reklamı Tv 8' de yapılmaktadır ve bundan da birşey anlamış değilim.
Selam ve saygılarımla
Dr. Salih Uğur TANRIVERDİ

Sevgili amcacigim; yazinizdan anladigim kadariyla Birecik Lisesi'nin yapim asamasinda rahmetli babanizin cok buyuk payi oldugunu ifade ediyorsunuz, ama yine anladigim kadariyla sizde bu buyuk payi babaniz rahmetli olduktan sonra ogreniyorsunuz, ne guzel zaten hayirin gizli olani makbuldur,fakat celiskiye dustugum su ki simdi niye bu hayiri afise etme geregi duyuyorsunuz, bu yaklasim bana bayagi ilginc geldi, bence bir ismin caddeye konmasi degil kisinin yaptigi hayirlarla anilmasi onemlidir, Rahmetli Aydin Mirkelam'in sadece fistik agacini yetistirmekle ve cevirmekle kalmayip ??? bircok insana yardim ettigini tum Birecikli hemsehrilerim bilir gerci her ne kadar muzik duayenimiz NURİ SESİGUZEL tarafindan vatan hainlinigiyle suclansada!!! belediye baskanida buna aciklik getirme cabasi icinde rahmetli Aydin Mirkelam ve ailesinin gecmisinden bahsetti reklam olarak algilamadim ben hic.(TV8 de Aydin Mirkelam'in reklami olarak bunu kast ettiniz sanirim)Nuri Sesiguzeli esefle kiniyorum ve kendi kulturunu,dogasini inkar eden bir adamin isminide guzelim memleketimizde bir caddeyi isgal etmesini kesinlikle istemiyorum.Bence bir ismin caddeye konmasi degil bir ismin arkasindan hayirla anilmasi makbuldur, ne mutlu ki size arkasindan dualar edilen bir babaniz var, uzulmeyiniz ve kirilmayiniz derim, saygilar sevgiler...   

Yukarı Don
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Paylaşım   

Forum Atla Forum izinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.03
Copyright ©2001-2019 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 7,125 Saniyede Yüklendi.