Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BiRECiK GENEL > NOSTALJi (ESKiDEN BiRECiK) > BiRECiK TARiHi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - BiRECiK - TARiH - FOTOGRAFLAR...
  YARDiM YARDiM  Forumu Ara   Olaylar   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BiRECiK - TARiH - FOTOGRAFLAR...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BiRECiK - TARiH - FOTOGRAFLAR...
    Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 08:34

MAYIS-1911/BİRECİK -Gertrude Bell

FOTOGRAF HAKKINDA TEK ACIKLAMA BIRECIKTE CEKILDIGINI BELIRTIYOR... AMA BAN GORE TEKKE CAMISININ  ÖNÜ GİBİ GELİYOR...

BİRECİK - İSKELE - KAYIKCILAR

KISLADAN BIRECIK'IN GORUNUSU (DIKKATINIZI CEKTIMI NE KADAR COK AGAC VAR)

KAESIYAKADAN BİRECIK EVLERININ GORUNUSU

Yukarı Don
DAYIOĞLU BULGUR Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ AKEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ AKEY</font>
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DAYIOĞLU BULGUR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 10:37
bana göre tekke camisini önü degil gibime geliyor çünkü tekke camisinin minaresi rüzgardan veya başka nedenlerden dolayı yıkılmış diye duydum ve sonradan yerine küçük resimdekine benzer bi şey yapılmış sana hakveriyorum belkide doğrudur
Yukarı Don
levent yüncü Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı levent yüncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 10:51

Fincan kardeşim bu harika fotoğraflar için teşekkür ederim.

bana da tekke camii gibi geldi. ancak sancak mahallesinde bulunan tarihi kilise olması olasılığı da az da olsa mevcut.

Yukarı Don
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 11:10

Sn. Arkadaslarım;

tekke camısı zannetmemın sebebı, bır kere duz bır alan sancak mah olamaz cunku orası hep yokustur, ıkıncısı sımdı o kapının oldugu yerde yanlıs hatırlamıyorsam motorsıklet tamırcısı vardı ve yanındada ayakkabı tamırcısı... sonra kapının arkasında su anda tekke camısı ımam odası var, yanı kapı aktıf degıl... leventcıgım sana zahmet ahmet hocaya sor eger emekli olmadı ıse o bılebılır... hem orası tekke camısı aslında dergahtır... ali babanın dergahıdır, yanlıs hatırlamıyorsam... levent bey senden cevabını beklıyorum...

Yukarı Don
levent yüncü Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı levent yüncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 11:22

fincancıım tekke camiinin yeri oldukça düz. artı sancak mahallesindeki kilisenin (şu an ev olarak kullanılıyor) yeri bu fotoğraftaki görüntüyü andırıyor. bu fotoğrafın kilise olma olasılığı var dememdeki saik buydu. gene de senin için sorarım ama ahmet hoca emekli oldu.

gertrude ablaya sorsak

Yukarı Don
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 11:27
Orjinalini yazan: levent yüncü levent yüncü Yazdı:

fincancıım tekke camiinin yeri oldukça düz. artı sancak mahallesindeki kilisenin (şu an ev olarak kullanılıyor) yeri bu fotoğraftaki görüntüyü andırıyor. bu fotoğrafın kilise olma olasılığı var dememdeki saik buydu. gene de senin için sorarım ama ahmet hoca emekli oldu.

gertrude ablaya sorsak

leventcıgım;

ben su an musaıt degılım, butun masraflarını ben karsılıyorum... hem sen gezmeyıde seversın gertrude abamın (ESKI BIRECIKTE ABLA DEMEK) yerını tespıt et ve oraya gıt... gercekten butun masrafların benden... nasıl olsa eger tahmın ettıgım yerdeyse, zaten hıcbır masrafın olmayacak, unlu modacıların  dıktıgı beyaz elbıselerı ben alırım KARDES... sen yeterkı GERTRUDE ABAMA gıt sor ve gel...

Yukarı Don
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 16:36

Fotoğraflar için teşekkürler Fincan bey bu fotoğraflar forumun ana sayfasındada mevcut ilk fotoğraf kesinlikle emin olarak belirtiyorum Tekke camisi 3. fotoğraf ise kışladan çekilmiş Gertrude Birecikte fazla kalmamış ama Birecikten özellikle kaleden çok etkilenmiş ve buralardaki tarihi yerlerin bir haritasını çıkarmış ben şuan bu haritanın peşindeyim en son öğrendiğim kadarıyla Newcastle üniversitesi arşivinde bulunuyor şuan onlarla temas halindeyim ki bu harita bir çok şeyi aydınlatacak özellikle Zeugma konusunda

Yukarı Don
tahir yağlıcı Açılır Kutu Gör
ELİT AKEY
<font color=ff7b3c>ELİT AKEY</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tahir yağlıcı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 21:52
abi teşekürler  resimler için hiç bu kadar güzel birecik resimleri görmedim 
tüfekçioğlu
kuyumcu
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 22:05
Bu resimler sitemizin ana sayfasında Birecikten tarihi resimler başlığı altında yayınlanmıştı. Yusuf Bey'in bize yollamış olduğu bu resimler nerdeyse sitemizin kuruluşundan beri var. Yazılan mesajlardan, bu resimlerin yeni görüldüğü anlaşılıyor. Bu da birçok arkadaşımızın sadece forumu kullandığı, sitemizi hiç incelemediğini gösteriyor. Eh biraz alındık desem yeridir
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2006 Saat 22:34

Orjinalini yazan: Müslüm Erçetin Müslüm Erçetin Yazdı:

Bu resimler sitemizin ana sayfasında Birecikten tarihi resimler başlığı altında yayınlanmıştı. Yusuf Bey'in bize yollamış olduğu bu resimler nerdeyse sitemizin kuruluşundan beri var. Yazılan mesajlardan, bu resimlerin yeni görüldüğü anlaşılıyor. Bu da birçok arkadaşımızın sadece forumu kullandığı, sitemizi hiç incelemediğini gösteriyor. Eh biraz alındık desem yeridir

alınma konusunda haklısın abi ama eminim artık değerli üyelerimiz anasayfamızıda ziyaret edeceklerdir ordada görülmeye değer bir çok güzellikler var

Yukarı Don
kazımoktay Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kazımoktay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2006 Saat 23:07

1950 -60 yılları arasından bir görüntü

Yukarı Don
i.Halil BİNGÖL Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Birecik Forumu Mesaj Rekortmeni

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı i.Halil BİNGÖL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2006 Saat 23:50

Kazım abi ellerine sağlık.Daha önce görmediğim bir fotoğraf karesi...Yanılmıyorsam Ulu cami civarı olsa gerek...

Abi elinde varsa, böyle fotoğrafları forumda bekliyoruz..Teşekkürler...
Yukarı Don
fuzuli Açılır Kutu Gör
ELİT AKEY
<font color=ff7b3c>ELİT AKEY</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fuzuli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2006 Saat 23:58
          Kazım abi bu resim karesi için teşekkür ederim...
          Devamını diliyoruz...
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2006 Saat 00:05
Kazım Bey, inanır mısınız bu resmi dün İstanbul'da bir fotoğraf evinde gördüm.  Resim çok ilgimi çekti ve hatta ordaki görevliye sordum bu resim nerde çekilmiş diye. Resmin altında hiçbir şey yazmıyordu. Kimse de nerde ne zaman çekildiğini bilmiyordu. Acaba Birecik olabilir mi diye düşündüm. Bir gün sonra burda görmek beni çok şaşırttı. Sağolun.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
zahit Açılır Kutu Gör
TEZE ÜYE
<font color=ff00ff>TEZE ÜYE</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zahit Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2011 Saat 13:19
SmileSmileSmileShockedShockedShockedeskiden birecik 'te güzelmişSmileSmileSmileShockedShockedShocked
Yukarı Don
SADONIZM Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SADONIZM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2011 Saat 16:29
     Ömer Faruk Bey konuyu güncellemese bu güzelim fotoğrafları göremeyecektim.Emeği geçenlere teşekkürler..
Prof.Dr. Sadettin GÜRSÖZ

Harran Ün.Ziraat Fak. Öğr.Üyesi

0414 318 3702

0542 275 0181

0536 980 0206

Yukarı Don
m.aydınuyumaz Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı m.aydınuyumaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2011 Saat 09:39
emeği geçenlere çok teşekürler
Mehmet Aydın Uyumaz
Yukarı Don
violinist Açılır Kutu Gör
AKEY
<font color=0000ff><b>AKEY</b></font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı violinist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2011 Saat 22:12
Yukarı Don
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Paylaşım   

Forum Atla Forum izinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.03
Copyright ©2001-2019 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 8,782 Saniyede Yüklendi.