Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BiRECiK GENEL > NOSTALJi (ESKiDEN BiRECiK) > Nostaljik Fotoğraflar
  YARDiM YARDiM  Forumu Ara   Olaylar   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ÜLKER DURU (ÇULCUOĞLU)'DAN NOSTALJiK RESiMLER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ilhami yılmaz Açılır Kutu Gör
AKEY
<font color=0000ff><b>AKEY</b></font>

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilhami yılmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 09:47
33 yıl önce gençler çok daha modernmiş, ne kadar güzel
geçen günü anma,gelmeyen yarını hatırlama.gelmeyene dayanma,geçene bağlanma.içinde bulunduğun zamanın kadrini bil,o anı hoş geçirmeye bak ömrünü yele verme!                HAYYAM
Yukarı Don
müslüm aykılıç Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
<font color=008000>ONURSAL ÜYE</FONT>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müslüm aykılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 10:37

Ülkü hanım 3. resimdeki 24. kız öğrenci İnci Kankılıç mı acaba
Yukarı Don
ulker duru Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulker duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 12:35
ACI BİR KAYIP

Lise resimlerindenmüslüm Aykılıç ın eşi İNCİ KANKILIÇ ı tanıdı.

İnci çok hanımefendi iri mavi gözlü,güler yüzlü ve güzel bir kızdı.Bildiğim kadarı ile tek çocuktu.Hocamız Hasan İmamoğlu ile evlenmişti.Genç yaşta kanserden vefat etmiş.Çok üzüldüm.Allah rahmet etsin.
Bizler 50 li yaşlardayız ölüm hayattan daha yakın artık.Ruhumuz 25,görünümümüz 35 olabilir.Ama yanımızdan yeşeren filizler yani evletlarımız 30 a doğru giderken siz artık hayatın da kayıp gittiğini görüyorsunuz.
2 kez ölüp dirilen(tıp dedi ben demedim)biri olarak hayat kadar diğer tarafın da çok güzel olduğunu gördüm.Orada duyulan huzur hiç bir yerde yoktu.
İnci de o huzurun içindedir eminim.   
Yukarı Don
Halil BİLMEZ Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
<font color=0003c>FORUM YÖNETİMİ</font>

Forumun Birecik Tarihi Öğretmeni

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halil BİLMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 13:31
Orjinalini yazan: ulker duru ulker duru Yazdı:

ACI BİR KAYIP

İnci çok hanımefendi iri mavi gözlü,güler yüzlü ve güzel bir kızdı.Bildiğim kadarı ile tek çocuktu.Hocamız Hasan İmamoğlu ile evlenmişti.Genç yaşta kanserden vefat etmiş.Çok üzüldüm.Allah rahmet etsin.
..............

Ülker, bildiğim kadarıyla rahmetli İnci hanım tek çocuk değildi. Benim bildiğim iki erkek kardeşi var. Kardeşlerinde biri olan Müslüm Kankılıç Ankara'dan üyemiz hatta. Halen de Ankara'da oturuyor. Haber vere olursa bu mesajları okusun bari.   
    Müslüm'ün sayfası burda
    http://www.birecikforumu.com/forum_posts.asp?TID=2421&get=last#15180

Yukarı Don
nakşi mehmet Açılır Kutu Gör
VİP
<font color=800080>VİP</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nakşi mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 15:38

ellerinize emeyinize  sağlık...

nakşi mehmet
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 17:12
Orjinalini yazan: Halil BİLMEZ Halil BİLMEZ Yazdı:

ACI BİR KAYIP

..............

Ülker, bildiğim kadarıyla rahmetli İnci hanım tek çocuk değildi. Benim bildiğim iki erkek kardeşi var. Kardeşlerinde biri olan Müslüm Kankılıç Ankara'dan üyemiz hatta. Halen de Ankara'da oturuyor. Haber vere olursa bu mesajları okusun bari.   
    Müslüm'ün sayfası burda

Hocam Müslüm olamaz. Zira Müslüm'ün ablasının adı Hafize idi ve 4 erkek kardeştiler.  Annelerinin ismi Faide, babalarının lakabı da Çavuştu ama adını anımsayamadım. Hafize abla da kanserden genç yaşta ölmüştü. Benzerlik de var ama.  
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
FORUM YÖNETİMİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halil BİLMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 18:19
Orjinalini yazan: Müslüm Erçetin Müslüm Erçetin Yazdı:

ACI BİR KAYIP

..............

Müslüm'ün sayfası burda

Hocam Müslüm olamaz. Zira Müslüm'ün ablasının adı Hafize idi ve 4 erkek kardeştiler.  Annelerinin ismi Faide, babalarının lakabı da Çavuştu ama adını anımsayamadım. Hafize abla da kanserden genç yaşta ölmüştü. Benzerlik de var ama.  

Müslüm, Müslüm Kankılıçlar 4 erkek kardeş olabilirler ama. Müslüm'ün rahmetli ablasının Hasan İmamoğlu ile evli olduğunu çok kesin biliyorum. Acaba rahmetlinin arkadaşları arasında adı İnci olabilir mi?
   Müslüm'ün Çavuş diye bilinen babasının adı Mehmet idi. Halk bankasında memurdu ve en son İzmit'ten emekli oldu.
Yukarı Don
Müslüm Erçetin Açılır Kutu Gör
FORUM YÖNETİMİ
Simge
Copright © 2005-2012 Birecik Forumu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Müslüm Erçetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 19:43
Hocam şimdi doğrusunu öğrendim. Hafize'nin diğer adı İnci'ymiş. Yani aynı kişiden bahsediyoruz. Kardeşleri, Müslüm, Alaattin ve Abdulkadir. Bizim komşumuzdu bu aile. Aynı ev gibiydik. Müslüm Odabaşı da dayıları olur.

3.resimdeki Zehra Sözmen de zannedersem Fazlı Mahamed'in kızı.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.
BU MEMLEKET BİZİM!!!
Yukarı Don
müslüm aykılıç Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müslüm aykılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 19:44

Orjinalini yazan: Müslüm Erçetin Müslüm Erçetin Yazdı:

ACI BİR KAYIP

..............

Müslüm'ün sayfası burda

Müslüm, Müslüm Kankılıçlar 4 erkek kardeş olabilirler ama. Müslüm'ün rahmetli ablasının Hasan İmamoğlu ile evli olduğunu çok kesin biliyorum. Acaba rahmetlinin arkadaşları arasında adı İnci olabilir mi?
   Müslüm'ün Çavuş diye bilinen babasının adı Mehmet idi. Halk bankasında memurdu ve en son İzmit'ten emekli oldu.

Şimdi eşime sordum eşim Halil hocamında Müslüm erçetin'de aynı kişi ve aileden bahsettiklerini söyledi . asıl adı Hafize İnci Kankılıç üç erkek biri kız olmak üzere dört kardeşlermiş
Yukarı Don
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulker duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 19:51
Değerli Forum Hocaları,

İnanılmazsınız!Doğruyu bulma çabanıza şapka çıkarıyorum.

Evet İnci nin diğer adı Hafize idi.Biz ona İnci derdik.Tek çocuk olarak aklımda kalması evin tek kızı olmasıymış.Çok iyi bir ailesi vardı.Bazen okul çıkışı uğrardık.Annesinin o karşılaması babasının o sevgisi çok özeldi.

Bazı insanlara ölüm hiç yakışmaz.İnci ye de yakışmamış.

Nur içinde yatsın.
Yukarı Don
hekim Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hekim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2008 Saat 21:47
İlkokul  birden  Lise 3' e  kadar 11  yıl  İnci'yle  aynı  sıraları  paylaştım.    Sesinin tonunun yükseldiğini  bile  duymadım.Nur içinde yat  Çavuş  aemmı'nin  kızı... 
ÖZGÜR OLMADIKLARININ FARKINDA OLMAYANLARIN, KÖLELİĞİ DAHA DERİNDİR
Yukarı Don
hoşgören Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hoşgören Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 13:04
Ülker sen bir tanesin geçmişe döndüm Walla sağ olasın Mutluluklar
İbrahim HOŞGÖREN
Yukarı Don
Halil Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ AKEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ AKEY</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 14:34
bende ülker hanıma teşekür ediyorum bu resimlerive bilgileri bizimle paylaştığı için elbete birecigimiz bir tane yılardır konuşuyoruz bitiremiyoruz biteceyinide zan etmem o karelerin içinde olmayı çok isterdim ama ne yazıkki sadece dışarıdan gıptayla bakıyorum ve şuna dikatinizi çekiyorum o günkü sınıfta sadece üç kız örenci var bu gün zan edersem kızların sayısı erkeklerden fazladır buda beni mutlu ediyor
az moment
Yukarı Don
AliRızaKöroğlu Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AliRızaKöroğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 18:18
teşekkürler ülker
HABERİN VARMİ DAĞLARINA BAHAR GELMİŞ MEMLEKETİMİN!!!
Yukarı Don
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulker duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 19:56

Birecikli her zaman küftesini yapar ve yer..

RESİM : 9

...
Yukarı Don
ali cavus Açılır Kutu Gör
KIDEMLİ AKEY
<font color=53a9ff>KIDEMLİ AKEY</font>
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ali cavus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 21:37
işbaşa düştümü kadını erkeki mecburen
bülent başkapan
Yukarı Don
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulker duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 21:56
Selamlar,

Ne kadar (asorti) olursak olalım bu çiğ köfte garip bir şey olmayınca olmuyor.

Yemeğe gelenler ister,yemeğe çağırırlar isterler.İstanbulda yaşıyorum ama çiğ köfte sevmeyen yok.Bize de yoğurmak düşüyor.

Yukarıdaki resimler Işıl arkadaşım ın yazlığında çekildi.Yani misafirdim bahçede de eşim benim terbiyelediğim kuşbaşı kebabı ile patlıcan kebabını  pişiriyordu.Ben yemek kültürümü herkese sevdirdim arkadaş.

Işıl ı sevgiyle anıyorum.Bu kadar güzel,bu kadar hayat dolu arkadaşımı ansızın kaybettim.
Yukarı Don
FORUM YÖNETİMİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halil BİLMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 22:14
RESİM : 1
Bu fotpğrafta ayaktakilerden soldan 3.üyemiz Gülgün akan.
Yukarı Don
ONURSAL ÜYE
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulker duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 22:15
Resimleriçin teşekkür eden herkes sağolsun.Resimlerin devamı gelecek.

Bu arada en çok  modern görünüşümüz dikkat çekmiş.Bu yanlız sizin değil facebook ta gören arkadaşlarım,oğlumun arkadaşları bile siz gerçekten Urfa nın Bireciğinde mi çekildiniz bu resimleri diye hayretle soruyorlar.

Evet farkında değildik ama öyleydik.Okula giderken  yol boyunca da tanıdık herkese selam vererek giderdik.Çünkü kasaba aile gibiydi.Kız erkek ayrı teneffüse çıksınlar derdi müdür, başaramazlardı.Zaten okuyan kız sayısı azdı.Ortaokul bitince görücü başlar kızlar başgöz edilirdi.Liseye giden bizler aileleri tarafından okumaya teşvik edilen şanslı kızlardık.Saygılı ve terbiyeliydik.Özgürlükte belli bir sınır vardı,ölçüyü kaçırmak haddimize düşmezdi.

Ben Birecik te büyümekten gurur duyuyorum. 
Yukarı Don
192000 Açılır Kutu Gör
ONURSAL ÜYE

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı 192000 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2008 Saat 22:22
evet 3.sıradaki benım 4.nazmiye(birecikte görev yapan bir doktorun yakınıydı)öğretmenimiz mustafa yılbaş müdürümüz ferit yaşar ve merih halil abi ben kendimi zor tanıdım müthişsin
Yukarı Don
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
  Paylaşım   

Forum Atla Forum izinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.03
Copyright ©2001-2019 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 7,297 Saniyede Yüklendi.